09/02/2014 16:50

09.02.2014r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA

„Wy jesteście solą ziemi… wy jesteście światłem świata…” ( Mt 5,13n)

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym, jak zapowiadałem przed tygodniem, przed kościołami całej Archidiecezji zbierane są ofiary pieniężne do puszek na charytatywną działalność ruchu BETEL. Dziękuję z góry za złożone ofiary!

W  TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:

- w poniedziałek – wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy:
- w piątek – święto Św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy;

We wtorek  w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przypada XXII Światowy Dzień Chorego. Miejscem uroczystości archidiecezjalnych będzie Bazylika archikatedralna w Częstochowie. Uroczystej Eucharystii, która będzie sprawowana w dniu 11 lutego br. o godz. 11.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Metropolita Częstochowski dr Wacław Depo.

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę tj. 16 lutego 2014 roku o godz. 17:00, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej,  Firma „ IMPRESJA” przyjedzie do naszej parafii, by dokonać pomiaru dzieci z klasy II do strojów komunijnych. Serdecznie zapraszam Rodziców z dziećmi.

Otrzymaliśmy  nr 6 naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.