08/03/2014 20:23

09.03.2014r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Nie samym chlebem żyje człowiek,
 lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” ( Mt 4,4 )

DZISIAJ – o godz. 15:30 odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Serdecznie parafian zapraszam. W dniu dzisiejszym jak zapowiadałem przed tygodniem, zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na pomoc Ukrainie. W imieniu Caritas dziękuję z góry za złożone ofiary!

W TYGODNIU –  nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy  piątek  i kolejne Wielkiego Postu  w marcu będziemy odprawiać po Mszy św. o  godz. 17:30. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziny oraz starszych do wspólnej modlitwy i rozważania Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa.

PRZYPOMINAM – II Niedziela Wielkiego Postu to dzień modlitw i solidarności z Misjonarzami, przeżywany pod hasłem: „Idźcie, bez obawy, aby służyć”.  Ofiary składane w tym dniu na tacę w połowie  będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.

Tradycją lat ubiegłych, Caritas Archidiecezji częstochowskiej przysłał do naszej parafii w liczbie 75 sztuk skarbonki  jałmużny wielkopostnej. Twoja jałmużna pomoże w leczeniu dzieci i osób starszych. Skarbonka jest do zabrania u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Tak jak przed Bożym Narodzeniem pomogliśmy dzieciom przez zakupienie świecy, tak w Wielkim Poście przyjdźmy z pomocą dzieciom i starszym przez skarbonkę. Dlatego proszę by nie tylko dzieci i młodzież ale również dorośli włączyli się w to dzieło.

Otrzymaliśmy  nr 10 naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”.  Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.