22/03/2014 20:15

23.03.2014r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„O, gdybyś znała dar Boży i wiedziała, kim jest Ten, kto ci mówi:

'Daj Mi się napić!', prosiłabyś Go wówczas, a dałby ci wody żywej”

DZISIAJ – o godz. 15:30 odprawimy kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Serdecznie zapraszam. Również dzisiaj ofiary składane na tacę są w całości przeznaczone na zapłacenie prądu za ogrzewanie kościoła. Za każdą większą ofiarę złożoną dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać!

W TYGODNIU – we wtorek 25 marca 2014 roku przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego czyli dzień świętości życia. Msze św. odprawimy o godz. 9:00 i 17:00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17:30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

PRZYPOMINAM – za dwa tygodnie zaczną się w naszej parafii wielkopostne rekolekcje. Przygotowałem dla każdej rodziny program tych rekolekcji. Jest on wyłożony na stoliku za ławkami do zabrania. Zapoznajmy się z nim dokładnie i tak zaplanujmy nasze prace,  by móc jak najwięcej skorzystać z tego czasu łaski.

Bardzo proszę parafian o pomoc w zakupie kwiatów do Bożego Grobu. Przy krzyżu jest puszka, do której można złożyć ofiarę. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać.

Caritas Archidiecezji częstochowskiej zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich parafii o rozprowadzenie świecy „PASCHALIK” w cenie 4 zł., z których pieniądze będą przeznaczone na pomoc biednym i potrzebującym.

Otrzymaliśmy  nr 12 naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela” z dodatkiem książki pt. „PASJA” w cenie 6 zł.  Można go nabyć  u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

OGŁOSZENIE NATYRY SPOŁECZNEJ – Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytach, zaprasza wszystkich Członków i Sympatyków OSP Szczyty na Walne zebranie w sobotę 5 kwietnia 2014 roku o godz. 18:00  w Remizie OSP. W trakcie zebrania Walnego zostaną przedstawione sprawozdania za rok 2013 oraz plany na rok 2014. Podpisał:  Zarząd OSP Szczyty.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.