29/03/2014 20:15

30.03.2014r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego ?...” ( J 9,35 )

DZISIAJ – nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 15:30. Serdecznie zapraszam.

W TYGODNIU – w  tym tygodniu przypada I – Czwartek, I – Piątek i I – Sobota Miesiąca.
I – Czwartek –  modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne
I – Piątek – modlitwy do Serca Pana Jezusa
I – Sobota – akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam wszystkie Róże Różańca św.

W pierwszy piątek nie będzie spowiedzi dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ponieważ będzie ona miała miejsce w poniedziałek w czasie naszych rekolekcji.

Do chorych z sakramentami św. udamy się również w czasie rekolekcji.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17:30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

Wraz ze zmianą czasu i przejściem na czas letni, Msze św. od poniedziałku 31 marca 2014r. będziemy odprawiać o godz. 18:00. Również w kancelarii parafialnej zmienią się godziny urzędowania : od 17:00 – 17:45.

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę zaczną się w naszej parafii wielkopostne rekolekcje, które przeprowadzi Ks. Marek Bator, Dyrektor „Caritas” Archidiecezji Częstochowskiej. Program  rekolekcji jest  wyłożony na stoliku za ławkami do zabrania przez tych, którzy nie uczynili tego w ubiegłą niedzielę. Zapoznajmy się  z nim dokładnie i tak zaplanujmy nasze prace i zajęcia, by móc uczestniczyć jak najpełniej w naszych ćwiczeniach rekolekcyjnych.

Przyszła niedziela jest  Niedzielą Pasyjną. Kościół w liturgii rozważa Mękę i śmierć Jezusa. Na Mszy św. o godz. 9:00 poświęcę książeczki dzieciom idącym w tym roku do pierwszej Komunii św.

Przy krzyżu stoi puszka na ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

We wtorek 1 kwietnia o godz. 14:30 odbędzie się spotkanie dla dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii św. i odbiór strojów komunijnych, które szyje w tym roku  Firma „ IMPRESJA”. Zapraszam dzieci z rodzicami.

Są jeszcze do nabycia świece „PASCHALIK”,   jako wielkopostne dzieło pomocy biednym i potrzebującym. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła w cenie 4 zł.

Zakłady Urządzeń Galwanicznych i Lakierniczych „ZUGIL” z Wielunia na prośbę parafii wykonały  krzyż zewnętrzny na Kaplicę Przedpogrzebową, który w tym tygodniu zamontujemy na dachu kaplicy.

Dwa lata temu zostały ścięte modrzewie na placu przy kościele. W zeszłym roku Ochotnicza Straż Pożarna ze Szczytów zawiozła drzewo na tartak  do pocięcia i wykonania ławek do naszej Kaplicy. Stolarz wydał opinię, że drzewo  to nie nadaje się na ławki, bo wciąż puszcza soki. Podjąłem  więc decyzję jako Proboszcz o znalezieniu kupca, a za uzyskane pieniądze ze sprzedaży drzewa, zakupić                           do Kaplicy krzesła. Sprawa jest w toku…

Otrzymaliśmy  numer 13 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”.  Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.