05/04/2014 21:59

06.04.2014r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie,
nie umrze na wieki” ( J 11,26 )

DZISIAJ – w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzi Ks. Marek Bator, Dyrektor „Caritas” Archidiecezji Częstochowskiej. Dziś jest dzień nauk przygotowujących do Sakramentu pokuty i pojednania. Weźmy chętny  udział w tych rekolekcjach i zachęcajmy  naszych bliskich do gorliwego w nich udziału.

W TYGODNIU – dzieci szkolne w poniedziałek , wtorek i środę przyjdą do kościoła na godz. 10.20. Msze św. w dni rekolekcyjne będziemy odprawiać w godzinach: 9.00, 11.00 i 18.00. Dla dorosłych przeznaczone są Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. W poniedziałek o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. dla chorych i starszych. Udzielimy na tej Mszy św. Sakramentu Namaszczenia  wszystkim obecnym chorym. którzy najpierw muszą się wyspowiadać. Obłożnie chorych odwiedzimy z sakramentami w domach, w środę od godz. 15.30.  Chorych zgłaszamy w czasie rekolekcji w zakrystii.  Poniedziałek jest dniem naszej rekolekcyjnej spowiedzi. Będzie wtedy wielu księży. Nie odkładajmy spowiedzi  na później, zwłaszcza na niedzielę Palmową. Program rekolekcji powinien być już w każdej rodzinie naszej parafii. Jest też wywieszony w gablocie i na naszej stronie internetowej.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:30.

PRZYPOMINAM – za tydzień Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy zbierali ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

Serdecznie dziękuję Panom: Zenonowi Galorowi, Grzegorzowi Wróblewskiemu i Zenonowi Zalewskiemu za obsadzenie krzyża na dachu naszej Kaplicy przedpogrzebowej w ubiegłą środę. Dziękuję również pewnej Rodzinie za zakupienie i obsadzenie kwiatami donic przy wejściu do kościoła i krzyżu na zewnątrz.

15 kwietnia 2014 roku zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pod hasłem: „Oczyść dom i świat z elektrośmieci – daj nadzieję żyjącym bez domu na krańcu świata”. Ulotki są wyłożone na stoliku za ławkami do zabrania.

Otrzymaliśmy  numer 14 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.