12/04/2014 22:03

13.04.2014r. - NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

„Hosanna Synowi Dawida, błogosławiony Ten,
 który przychodzi w imię Pańskie” ( Mt 21,9)

DZISIAJ - obchodzimy Niedzielę palmową. Na wszystkich Mszach św. będzie poświecenie palm. Gorzkie Żale dziś o godzinie 15:30.

Dzisiaj po każdej Mszy św. będziemy zbierali ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą dobroć i hojność!

W TYGODNIU – od czwartku nadchodzącego tygodnia mamy w Kościele tzw. Triduum Paschalne. Oto jego program:

WIELKI CZWARTEK – po Mszy wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godziny 22:00.

WIELKI PIĄTEK – dzień postu ścisłego. Od godziny 8.00 rano adoracja w ciemnicy. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do godziny 22:00.

WIELKA SOBOTA – w tym dniu Kościół trwa na adoracji przy Grobie Bożym od godz. 8.00. W kościołach święci się pokarmy na Wielkanoc. W naszym kościele to święcenie odbywać się będzie o godz. 10.00 i 12:00. O godz. 18.00, gdy zapadnie już zmrok, odprawimy w parafialnym kościele Liturgię Wigilii Paschalnej. Zaczynamy  ją pobłogosławieniem ognia przed kościołem – tam też się zgromadźmy. Na liturgię światła przynieśmy świece. Całą noc z soboty na niedzielę będziemy trwać na adoracji Pana Jezusa w Grobie. Zachęcam do adoracji w Ciemnicy i przy Grobie. Rozpisałem godziny adoracji, wywieszam je w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii. Proszę Strażaków o trzymanie warty przy grobie według ustalonego harmonogramu.

SPOWIEDŹ – okazja do spowiedzi dla tych , którzy  mieli przeszkodę podczas rekolekcji będzie  w Wielki Czwartek od godz. 17.30 – 18.00, w Wielki Piątek od godz. 17.00 – 17.30. W Wielką Sobotę już nie spowiadam.

WIELKANOC – która wypada za tydzień, jest największym świętem chrześcijańskim; upamiętnia Zmartwychwstanie Pańskie. O godz.  6.00 rano odprawimy uroczystą Rezurekcję z trzykrotną procesją wokół kościoła. Zapraszam na nią asystę liturgiczną, obsadę do chorągwi, druhów strażaków i wszystkich wiernych. W tym dniu odprawimy jeszcze Mszę św. o godz. 9:00 i 11:30. W drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 9:00 ; 11:30 i 16:00.

Ofiary składane w czasie Triduum Paschalnym są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Serdecznie zapraszam Was i całą asystę do udziału w tej przepięknej Liturgii Wielkiego Tygodnia, która będzie zwieńczona Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego.

PRZYPOMINAM – kancelaria parafialna czynna tylko do Wielkiej Środy (nie dotyczy pogrzebu lub do chorego).

Serdeczne podziękowania składam na ręce Pani Jolanty Jagielnickiej za ufundowanie krzyża na naszą Kaplicę przedpogrzebową.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny składamy w poniedziałek koło plebanii, ponieważ nie mamy parkingu przy kościele . Natomiast we wtorek o godz. 10:00 będzie zabrany. W ten sposób oczyścimy nasze domostwa i damy nadzieję żyjącym bez domu na końcu świata.

Otrzymaliśmy  numer 15 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.