20/04/2014 18:00

20.04.2014r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

„W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy"

DZISIAJ – z racji świąt Wielkiej Nocy wszystkim parafianom i gościom  pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Wesołego Alleluja, Jezus żyje! Te słowa pragnę  powtórzyć za niewiastami, które w poranek wielkanocny dowiedziały się o Jego zmartwychwstaniu. Tę wielkanocną nowinę chrześcijanie głoszą z pokolenia na pokolenie. Niech zmartwychwstały Pan obdarza nas radością, jak uczynił to wobec zatrwożonych uczniów. Niech Jego zwycięstwo stanie się i naszym udziałem, byśmy mogli z nadzieją kroczyć drogą naszego powołania; byśmy pokonywali nasze słabości i grzechy oraz cieszyli się Jego nieustanną obecnością.  Niech obdarza nas zdrowiem, pomyślnością, byśmy mogli się radować Jego zaufaniem  i błogosławieństwem. Niech Nadzieja, która ma swoje źródło w Tajemnicy Paschalnej, stale  nam towarzyszy, a także napełnia nasze serca radością, miłością i pokojem.

W TYGODNIU – jutro drugi dzień świąt wielkanocnych – dyngus. Msze Św. jak w każdą niedzielę: o godz. 9:00; 11:30 i 16:00. Jest to również dzień uczelni katolickich: KUL-u i PAT-u. Modlitwą i ofiarą na tacę wspomożemy te obie uczelnie. Przez cały tydzień trwa oktawa wielkanocna.

Przyszła niedziela jest Świętem Bożego Miłosierdzia i kanonizacji papieży : Bł. Jana Pawła II i Bł. Jana XXIII. Z tej racji o godzinie 15:30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy koronkę do Bożego miłosierdzia. Zapraszam wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia. W szczególny sposób miłosierdzie chrześcijańskie szerzy nasza diecezjalna Caritas.

Wielkopostne skarbonki jako dar umartwienia i jałmużny, dzieci i dorośli składają przed ołtarzem w przyszłą niedzielę.

Otrzymaliśmy  numer 16 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela” z dodatkiem Albumu pt. „Jan Paweł II Święty” w cenie 6 zł. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

PODZIĘKOWANIA serdecznie dziękuję wszystkim parafianom czynnie zaangażowanym w naszą wielkanocną, rezurekcyjną procesję:

- Dziękuję   Straży  Pożarnej  z  naszej  parafii   za  całonocną  wartę  przy  Grobie  Bożym.
- Dziękuję  asyście  procesyjnej  i Paniom z Ligii Kobiet Kreatywnych przy kościelnych  chorągwiach.
- Dziękuję  całej  służbie  liturgicznej  czyli  lektorom  i  ministrantom.  Dziękuję im za  „dziś” jak  również  za  całe  Triduum  Paschalne.

Należy  też  w  tym  miejscu  wyrazić  wdzięczność  wobec  tych co  przygotowali  Ciemnicę i Boży  Grób:

- Dziękuję   więc  wszystkim  ofiarodawcom,  którzy  złożyli  pieniądze  na  zakup  kwiatów  do  Ciemnicy  i  Bożego   Grobu.
- Dziękuję  Państwu Marcie i Tomaszowi Białkom i całej rodzinie Białków  za wykonanie dekoracji  Ciemnicy i Bożego  Grobu.

Wszystkim  za  wszystko  serdeczne  Bóg  zapłać!!!