26/04/2014 22:00

27.04.2014r. - II NIEDZIELA WIELKANOCY

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”

DZISIAJ – przeżywamy święto Bożego Miłosierdzia i kanonizację papieży: Bł. Jana Pawła II i Bł. Jana XXIII.   Z tej racji o godzinie 15:30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy koronkę do Bożego miłosierdzia i akt zawierzenia temuż miłosierdziu całej naszej wspólnoty parafialnej.  Zapraszam wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia. Jednocześnie w dniu dzisiejszym rozpoczynamy TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. W szczególny sposób miłosierdzie chrześcijańskie  szerzy nasza diecezjalna Caritas.

Wielkopostne skarbonki jako dar umartwienia i jałmużny, dzieci i dorośli składają przed ołtarzem.

W TYGODNIU – w czwartek zacznie się  miesiąc maj. W tym miesiącu wieczorne  Msze św. będziemy poprzedzać śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 15:30. Zachęcam wszystkich do licznego udziału w tym majowym nabożeństwie. Już dziś postanówmy, że znajdziemy czas, by wypowiedzieć nasze całe przywiązanie i miłość do Maryi, naszej Matki i  Królowej.

W sobotę  przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.  Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego: o godz. 9:00, 11:30 i 16:00. Na sumie będzie odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie.

W związku z uroczystością 3 Maja i odprawianiem nabożeństw Majowych – proszę o udekorowanie szczególnie 3 Maja, flagami domów i ulic. Proszę  także zadbać o renowację krzyży i kapliczek przydrożnych.

Również w  tym tygodniu przypada:

I – Czwartek - modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne
I – Piątek – modlitwy do Serca Pana Jezusa
I – Sobota – akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam wszystkie Róże Różańca św.

Spowiedź św. dla praktykujących pierwsze piątki miesiąca :

Czwartek – godz. 17:00 – młodzież gimnazjalna
Piątek – godz. 17:00 – dzieci szkoły podstawowej

Do chorych z posługą sakramentalną pojadę również w piątek od godz. 10:00.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada także:

- w poniedziałek – uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski;
- we wtorek – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła;
- w piątek – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora kościoła;

Otrzymaliśmy  numer 17 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”  z medalikiem Św. Jana Pawła II w prezencie. Cena egzemplarza wynosi 4,50 zł. Można go nabyć  u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.