04/05/2014 20:37

04.05.2014r. - III NIEDZIELA WIELKANOCY

„O nierozumni, jak nieskore są
wasze serca do wierzenia…” ( Łk 24, 25 )

DZISIAJ – trzecią niedzielą wielkanocną rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Celem tego tygodnia jest zgłębienie tajemnicy Bożego Słowa. Nabożeństwa majowe w niedzielę będą odprawiane o godz. 15:30, a w tygodniu o godz. 17:30. Zapraszam parafian do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej.

W TYGODNIU – w czwartek przypada Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych Stanisławów i Stanisławy. Można ich zgłaszać na kartkach w zakrystii lub kancelarii do ostatniej chwili składając dobrowolną ofiarę.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy również: we wtorek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; w czwartek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.

We wtorek 6 maja odbędzie się spotkanie rodziców z  dziećmi  klasy II, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. o godz. 16:30, a o godz. 18:45 zebranie Komitetu Budowy Kaplicy.

W środę 7 maja odbędzie się spotkanie rodziców z  dziećmi  klasy III, które w tym roku przystąpią do rocznicy I Komunii św. o godz. 16:30, a o godz. 18:00 odbędzie się formacyjne spotkanie służby liturgicznej.

PRZYPOMINAM – za tydzień w czwartą Niedzielę Wielkanocną Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Otrzymaliśmy  numer 18 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć  u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

W związku z pytaniami Rodziców dotyczącymi przystąpienia dzieci do I Komunii św., a rozpoczynającymi naukę w szkole 01.09.2014/2015 informuję, że w przygotowaniu dzieci do Pierwszej Komunii św. zachowujemy zasady określone w Komunikacie Komisji Wychowania Katolickiego KEP z dnia 14 marca 2012 r. Pierwszą Komunię św. powinny przyjmować dzieci w wieku 9 lat. A zatem ta grupa dzieci, w której większość będą stanowiły sześciolatkowie do I Komunii św. przystąpi w klasie III 2017 roku.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.