10/05/2014 22:03

11.05.2014r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCY

Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie
i miały je w obfitości” ( J 10,10 ).

DZISIAJ - przypada „Niedziela Dobrego Pasterza” i zaczyna się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. U nas nie ma wielkiego kryzysu powołań kapłańskich choć zmniejsza się ich liczba gdy w życie wchodzą roczniki niżu demograficznego. Ale to nas nie zwalnia z konieczności modlitwy o powołania i za powołanych.

W TYGODNIU - we wtorek 13 maja o godz. 18:00 odprawimy pierwsze w tym roku  w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w następującym porządku: Msza św., Różaniec Fatimski, Litania Loretańska i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła przy zapalonych świecach. Nabożeństwo majowe w tym dniu będzie połączone z fatimskim.

Również we wtorek odbędzie się spotkanie  dzieci  klasy II, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. o godz. 16:30.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada również: w środę – święto Świętego Macieja, Apostoła; w piątek – święto  Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

PRZYPOMINAM - wierni naszej wspólnoty parafialnej są bardzo zadowoleni z Kaplicy Przedpogrzebowej,  mimo to że nie jest jeszcze ukończona. W związku z powyższym nadszedł właściwy moment, aby sfinalizować prace i ukończyć to piękne dzieło, bowiem dobiega czas realizacji pozwolenia na jej budowę. Czy nie przekonani parafianie o tej budowie dalej będą trwać przy swoim ? Jeśli nie, to bardzo proszę wraz z  Komitetem Budowy Kaplicy, aby pieniądze na jej dokończenie składać u Pani skarbnik Aleksandry Ranoszek. Mówimy o drugiej i trzeciej racie za rok 2013 i czwartej racie za rok 2014. Firma chce rozpocząć prace już za trzy tygodnie. Warunkiem rozpoczęcia tych prac są zgromadzone przez nas fundusze.

Otrzymaliśmy  numer 19 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć  u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.