24/05/2014 22:23

25.05.2014r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

„Kto ma przykazania moje i zachowuje je,
ten Mnie miłuje” ( J 14,21 )

DZISIAJ –  od dziś, do środy włącznie obchodzimy Dni Modlitw o urodzaje  i za kraje głodujące (dawne Dni Krzyżowe). Będziemy się modlić o błogosławieństwo dla wszelkiej ludzkiej pracy. W modlitwie powszechnej będą okolicznościowe wezwania.

Również dzisiaj nabożeństwo majowe będzie odprawiane o godz. 15:30, a w tygodniu o godz. 17:30. Zapraszam do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej.

W TYGODNIU – w poniedziałek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Matkom składam serdeczne życzenia  i podziękowania za trud, za miłość, dobroć i za to wszystko co czynią dla swoich dzieci. Módlmy się także za zmarłe Matki, bo miłość trwa zawsze, nie kończy się z chwilą śmierci.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada również: w poniedziałek  –wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana; w czwartek – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w sobotę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – odpust w Trębaczewie;

We wtorek odbędzie się spotkanie  dzieci  klasy II, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. o godz. 16:30. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed Zesłaniem Ducha Świętego.

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Serdeczne podziękowania składam Państwu Bożenie i Dariuszowi Dymkom z ul. Niżankowskiej,  za zakupienie i obsadzenie kwiatami na zewnątrz kościoła.

Otrzymaliśmy  numer 21 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć  u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.