01/06/2014 18:33

01.06.2014r. - VII NIEDZIELA WIELKANOCY

„Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody…”

DZISIAJ – modlimy się za dzieci całego świata, a więc i dzieci naszej parafii z racji przypadającego Międzynarodowego Dnia Dziecka. Dzieciom życzę  trwałej miłości rodzicielskiej, aby zawsze były otoczone opieką duchową i materialną przez Rodziców, rodzeństwo, nauczycieli i wychowawców.
Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa będziemy odprawiać w niedzielę o godz. 15:30, a w tygodniu o godz. 17:30. Serdecznie zapraszam.

W TYGODNIU – w najbliższy czwartek tj. 5 czerwca parafia nasza będzie przeżywała Dobę Eucharystyczną, którą rozpoczniemy Mszą św. rano o godz. 7:00 i zakończymy w piątek rano również Mszą św. o godz. 7:00. Program Adoracji Najświętszego Sakramentu  dla poszczególnych ulic jest wywieszony w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej parafii. Zapraszam i proszę o obecność!

Również w  tym tygodniu przypada:
I Czwartek – w modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne,
I Piątek – modlitwy do Serca Pana Jezusa,
I Sobota – akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam wszystkie Róże Różańca św.

Spowiedź św. dla praktykujących pierwsze piątki miesiąca:
Czwartek – godz. 17:00 – młodzież gimnazjalna,
Piątek – godz. 17:00 – dzieci szkoły podstawowej.

Do chorych z posługą sakramentalną pojadę również w piątek od godz. 9:00.

We wtorek odbędzie się spotkanie  dzieci  klasy II, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. o godz. 16:30, a o godz. 18:30 spotkanie Rodziców tych dzieci.

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę w parafii naszej odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 11:30. Dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 11:15. Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich Rodziców oraz Rodziców dzieci klasy III w sobotę o godz. 9:00.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym przez powódź na Bałkanach. Decyzją Ks. Abp Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego we wszystkich parafiach Archidiecezji Częstochowskiej zbiórkę ofiar należy przeprowadzić w niedzielę 8 czerwca br. (jest to akcja ogólnopolska).
Parafia w Raciszynie organizuje pielgrzymkę do Izraela z objazdem po Ziemi Świętej w terminie od 5 do 11 lipca 2014 roku. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Bliższe informacje znajdziemy pod numerem telefonu: 694 425 665.

Otrzymaliśmy  numer 22 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć  u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.