07/06/2014 21:51

08.06.2014r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

„Przyjmijcie Ducha Świętego” /J 20,22b/

DZISIAJ – przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny, a zaczyna się czas zwykły w ciągu roku. Dzisiaj w parafii naszej Uroczystość I Komunii św. Przez cały tydzień trwa Oktawa Pierwszokomunijna tzw.” Biały Tydzień”. Codziennie dzieci przychodzą do kościoła  na Nabożeństwo Czerwcowe  i Mszę św. na godz. 17:45.
Dzisiaj również jak zapowiadałem w ubiegłą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym przez powódź na Bałkanach. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!
Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa będziemy odprawiać w niedzielę o godz. 15:45, a w tygodniu o godz. 17:45. Serdecznie zapraszam.

W TYGODNIU – jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – święto NMP Matki Kościoła. Aby podkreślić świąteczny charakter tego dnia o godz. 9.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., na którą według starej tradycji parafialnej zapraszam wszystkich pracujących na roli. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże i dobre urodzaje. Po Mszy św. udamy się w procesji do krzyża w kierunku Błaszkowizny, by dokonać poświęcenia pól.

W piątek 13 czerwca o godz. 20:00 odprawimy kolejne w tym roku  w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w następującym porządku: Różaniec Fatimski, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła przy zapalonych świecach, następnie błogosławieństwo Boże i zakończymy Apelem Jasnogórskim.

W sobotę 14 czerwca dzieci pierwszokomunijne z rodzicami udają się na pielgrzymkę do Częstochowy, by na Jasnej Górze w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 9:30 Mszą św. zakończyć „Biały Tydzień”.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy również:
- we wtorek – wspomnienie Bł. Bogumiła, biskupa;
- w środę – wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła;
- w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
- w piątek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła;
- w sobotę – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. O godz. 11:30 odbędzie się Uroczystość Rocznicy I Komunii św. Dzieci z klasy III  wraz z rodzicami przychodzą na spotkanie organizacyjne we wtorek o godz. 18:30.

Na dziesięć dni przed Bożym Ciałem podaję trasę eucharystycznej procesji. W tym roku pójdziemy z procesją Bożego Ciała ulicami: Niżankowską, Nowowiejską, Szkolną i Wieluńską. Ołtarze usytuowane będą w następujących miejscach:

I ołtarz – ul. Niżankowska – Nr 51- 69

II ołtarz – ul. Nowowiejska – na środku – wszystkie numery

III ołtarz – ul. Szkolna – parking – Nr 33 – 43

IV ołtarz – ul. Wieluńska – Nr 42 – 62

Zakończenie procesji przy krzyżu na terenie kościoła.

Otrzymaliśmy  numer 23 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć  u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.