15/06/2014 06:56

15.06.2014r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Wierzę w Ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny prawdziwy”

DZISIAJ – w parafii naszej obchodzimy Uroczystość  Rocznicy I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11:30.

W TYGODNIU – w czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, dawne Boże Ciało. W tym dniu, w kościele parafialnym odprawimy  Msze św. o godz. 9:00 i 11:00. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszymy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Trasę procesji i usytuowanie ołtarzy podałem już przed tygodniem, ale zaistniała pewna niedyspozycyjność. Otóż Parafianie z ul. Nowowiejskiej poinformowali mnie w osobie swojego delegata Pana Jana Madeja, że nie zrobią w tym roku  na swojej ulicy Ołtarza, a więc wyjaśniam, że jest to równoznaczne z tym, że odmawiają wejścia Chrystusowi Eucharystycznemu na swoją ulicę !!!  Dlatego proszę Parafian ze Szczytów Las, aby ubrali I Ołtarz na parkingu przy parafialnym cmentarzu.

Ołtarze usytuowane będą w następujących miejscach:

I ołtarz –  Parking – cmentarz – Szczyty Las
II ołtarz – ul. Niżankowska – Nr 55A – 69
III ołtarz – ul. Szkolna – parking – Nr 33 – 43
IV ołtarz – ul. Wieluńska – Nr 42 – 62

Zakończenie procesji przy krzyżu na terenie kościoła.
Proszę o włączenie się w  przygotowanie ołtarzy przez wyznaczonych parafian. Zapraszam do czynnego udziału w procesji całą asystę: obsadę do chorągwi, służbę liturgiczną, Róże Żywego Różańca, Straż Pożarną i wszystkich parafian. W procesji obowiązkowo wezmą udział w strojach pierwszo - komunijnych dzieci klasy drugiej dziękując Bogu za dar przyjętej w tym roku Eucharystii. Dziewczęta będą sypać przed Najświętszym Sakramentem kwiatki, chłopcy pójdą w szpalerze procesji.  Próba dziewczynek z klasy II i III do sypania kwiatków będzie w środę o godz. 17.00, natomiast o godz. 18.30 próbę liturgii będą mieć ministranci i lektorzy. Parafian na trasie procesji proszę o przystrojenie domów i okien. Przez całą oktawę Bożego Ciała będziemy urządzać procesję eucharystyczną wokół kościoła; przychodźmy jak najliczniej przez całą oktawę.

PRZYPOMINAM – w ubiegłym tygodniu Firma „JORG” z Działoszyna wykonała kosztorys zewnętrznego wykończenia naszej Kaplicy Przedpogrzebowej. Otóż zewnętrzna elewacja z ich materiałem i podbitka dachu z ich wykonaniem (naszym materiałem ) do oddania to koszt – 5,5 tys. zł. Natomiast za położenie już kostki brukowej z ich materiałem i pracą to koszt – 7000 tys. zł.  W imieniu własnym i Komitetu Budowy Kaplicy bardzo proszę o wpłacanie pieniędzy ( zaległych rat ) do skarbnika Pani Aleksandry Ranoszek lub bezpośrednio do mnie  (zakrystia – kancelaria ).

Otrzymaliśmy  numer 24 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć  u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.