23/06/2014 19:19

22.06.2014r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi,
przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” (Mt 10,32).

DZISIAJ – przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie Msza św. o Najświętszym Sakramencie  z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Dlatego przez całą Oktawę nabożeństwo czerwcowe będziemy odprawiać po Mszy św., a od piątku nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa o godz. 17:45.

W TYGODNIU - we wtorek  24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W związku z tym odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych Janów i Janiny o godz. 18:00. Można ich zgłaszać do ostatniej chwili w zakrystii.

W czwartek o godz. 18:00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po uroczystej Mszy św. udamy się z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy usytuowanych na placu wokół kościoła, następnie poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Zapraszam rodziców z dziećmi oraz całą asystę: obsadę do chorągwi, służbę liturgiczną, dziewczynki do sypania kwiatków, Róże Żywego Różańca, Straż Pożarną i wszystkich parafian.

Składam serdeczne podziękowanie budowniczym czterech ołtarzy, całej asyście i wszystkim zgromadzonym na wspólnej pięknej i dojrzałej modlitwie. Bóg zapłać!

W piątek  o godz. 8:00 rano odprawiona będzie Msza św. dziękczynna za łaski kończącego się roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Spowiedź św. na zakończenie roku nauki dla wszystkich uczniów będzie w czwartek od godz. 17:00.

Również w  piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszam!

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zbierane w ten dzień na tacę przeznaczone są  na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Komitet Budowy Kaplicy Przedpogrzebowej w ubiegłym tygodniu  wypłacił zaliczkę w wysokości 3.300 zł.  Firmie „ JORG” , która wykonała prace przy położeniu kostki brukowej . Po rozmowach z Firmą „ JORG” udało się nam wynegocjować ostateczną kwotę   za wykonaną pracę przy kostce z 7.000 tys. zł.  na 6.300 tys. zł. Gdyby parafianie zalegający  z wpłaceniem wszystkich rat złożyli je, wówczas moglibyśmy zakończyć wszystkie prace budowlane. Ale czy parafianie tego chcą ? Jeśli tak, to proszę wpłacać pieniądze do Pani Aleksandry Ranoszek  lub bezpośrednio do mnie (zakrystia – kancelaria ).

Serdeczne podziękowania składam na ręce parafian II i III Ołtarza za udekorowanie  pięknymi kwiatami wewnątrz  naszego kościoła.

Otrzymaliśmy  numer 25 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć  u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.