28/06/2014 21:30

29.06.2014r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Ty jesteś Piotr – Opoka, i na tej Opoce zbuduję mój Kościół,
a bramy piekielne go nie przemogą” ( Mt 16, 18 )

DZISIAJ – ostatnia niedziela czerwca i pierwsza niedziela wakacji dla dzieci i młodzieży.  W czasie wakacji Msza św. o godz. 9:00 będzie dla dorosłych, powrócimy do jej odprawiania po zakończeniu wakacji. Wakacje to czas odpoczynku i rekreacji. Nie zapominajmy jednak o naszych praktykach religijnych, a szczególnie o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Odpoczywającym życzę dużo słońca i Bożej radości! Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są  na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W TYGODNIU – w czwartek  przypada  święto Świętego Tomasza Apostoła. W tym tygodniu również przypada: pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca lipca. Spowiedź święta dla praktykujących pierwsze piątki miesiąca w piątek od godz. 17:30. Do chorych z posługą sakramentalną pojadę również w piątek od godz. 9:00. Z racji pierwszej soboty lipca zapraszam Panie z Żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych na godz. 18:00.

PRZYPOMINAM – serdecznie dziękuję za dar ołtarza złożony  przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych, to jest kompletu w liczbie czterech obrusów ołtarzowych  z symbolami haftu eucharystycznego. Przypominam i proszę parafian o wpłacanie zaległych rat na Kaplicę przedpogrzebową. Mamy zapłacić drugą ratę za położenie kostki w kwocie 3.000 tys. zł.

Otrzymaliśmy numer 26 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów  wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.