05/07/2014 21:14

06.07.2014r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom” ( Mt 11, 25 )

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: we wtorek  – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana; w piątek  – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w sobotę  – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę 13 lipca przypada również  wspomnienie Matki Bożej z Fatimy. Dlatego też w tym dniu o godz. 16:00 odprawimy kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Rozpocznie się ono Mszą św. parafialną z formularza XV Niedzieli Zwykłej, następnie Różaniec w intencji Ofiarodawców, Fundatorów i Darczyńców Parafii i Kościoła, a po nim procesja wokół  kościoła z figurą Matki Bożej i zapalonymi świecami w rękach wiernych. Zapraszam dzieci, młodzież, całe rodziny naszej parafii i tych wszystkich, którzy będą tylko mogli przyjść, by wspólnie modlić się do Matki Bożej. Koniecznie przynosimy ze sobą świece.

Otrzymaliśmy numer 27  naszego katolickiego tygodnika „Niedziela” w cenie 5 zł.  Można  go nabyć u ministrantów  wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.