12/07/2014 21:39

13.07.2014r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA

„Na żyznej ziemi ziarno wyda plony” (Ps. 65)

DZISIAJ – o godz. 16:00 odprawimy kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Rozpocznie się ono Mszą św. parafialną z formularza XV Niedzieli Zwykłej, następnie Różaniec w intencji Ofiarodawców, Fundatorów i Darczyńców Parafii i Kościoła, a po nim procesja wokół  kościoła z figurą Matki Bożej i zapalonymi świecami w rękach wiernych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: we wtorek – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa; w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel; w piątek – wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, kapłana. W piątek 18 lipca odprawimy Mszę świętą o Bożym Miłosierdziu, a po Mszy św. wobec Najświętszego Sakramentu odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

PRZYPOMINAM – w tym roku DOŻYNKI PARAFIALNE urządzą parafianie z ul. Niżankowskiej w ostatnią niedzielę sierpnia.  Bardzo proszę,  aby wszyscy mieszkańcy ul. Niżankowskiej włączyli się do zrobienia wieńca dożynkowego. Niech to będzie nasze wspólne święto dziękczynienia Bogu  za tegoroczne zbiory ziemi.

Otrzymaliśmy numer 28 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów  wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.