19/07/2014 21:04

20.07.2014r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa”( Mt 13, 30)

DZISIAJ – rozpoczyna się w Kościele 15 Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:

- we wtorek – wspomnienie Św. Marii Magdaleny;
- w środę – święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
- w czwartek  – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy;
- w piątek  – święto Św. Jakuba Apostoła;
- w sobotę – wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom;

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę 27 lipca na zakończenie Tygodnia Świętego Krzysztofa po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo i poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, które przypada 25 lipca. Ofiary składane przy poświęceniu będą przeznaczone na Fundację „ Miva Polska”, która zaopatruje naszych polskich misjonarzy w środki lokomocji, by mogli dotrzeć do wszystkich ludzi krajów misyjnych z Dobrą Nowiną o zbawieniu.  Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać !!!

Otrzymaliśmy numer 29  naszego katolickiego tygodnika „ Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów  wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.