26/07/2014 22:24

27.07.2014r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł,
 sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją”. ( Mt 13, 46)

DZISIAJ – tak,  jak zapowiadałem w ubiegłą niedzielę z racji patronalnego dnia Świętego Krzysztofa, po każdej  Mszy św. dokonam błogosławieństwa i poświęcenia samochodów oraz wszelkich pojazdów mechanicznych. Każdy kierowca otrzyma BRELOCZEK ZE ŚW. KRZYSZTOFEM oraz obrazek Św. KRZYSZTOF z MODLITWĄ KIEROWCY.  Ofiary składane przy poświęceniu przeznaczone będą na Fundację „Miva Polska”. Serdeczne Bóg zapłać! Miesiąc sierpień,  który rozpoczyna się w piątek, poświęcony jest modlitwom o trzeźwość narodu. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.

W TYGODNIU – z racji uroczystości Matki Bożej Anielskiej 2 sierpnia (sobota) zyskujemy odpust zupełny tzw. „PORCJUNKULI”. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary; sakramentalna spowiedź i przystąpienie do Komunii św. oraz modlitwa wg intencji Ojca Świętego. Wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. W tym tygodniu przypada:  I –  Piątek i  I –  Sobota miesiąca. Spowiedź dla praktykujących pierwsze piątki miesiąca w piątek od godz. 17:15. Do chorych z sakramentami św. pojadę również w piątek od godz. 9:00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam wszystkie Róże Różańca św.

W tym tygodniu również w liturgii wspominamy: we wtorek  – wspomnienie św. Marty; w czwartek  – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana; w piątek  –  wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i dr kościoła.

PRZYPOMINAM – za tydzień 3 sierpnia o godz. 17:00 bezpośrednio po Mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie dla mieszkańców naszej parafii, w sprawie naszej Kaplicy Przedpogrzebowej. Serdecznie zapraszam w imieniu własnym i Komitetu Budowy Kaplicy.

Otrzymaliśmy numer 30 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów  wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia,    błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęści Boże i z serca błogosławię.