02/08/2014 22:30

03.08.2014r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Otwierasz rękę , karmisz nas do syta”. ( Ps. 145 )

DZISIAJ – bezpośrednio po Mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie dla mieszkańców naszej parafii, w sprawie naszej Kaplicy Przedpogrzebowej. Serdecznie zapraszam w imieniu własnym i Komitetu Budowy Kaplicy.

W TYGODNIU – w środę  6 sierpnia  przypada Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu odprawimy uroczystą Mszę świętą o godz. 19:00. Serdecznie zapraszam! W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana;
- w piątek  –  wspomnienie św. Dominika, kapłana;
- w sobotę  –  święto  św. Teresy Benedykty od Krzyża, męczennicy;

PRZYPOMINAM – rolnikom na trwające w pełni żniwa mówię: Szczęść Boże. I proszę, aby zostawić trochę nie wymłóconych kłosów zbóż na dożynkowy wieniec. Parafialne święto dziękczynienia za tegoroczne zbiory zbóż będziemy obchodzić 31 sierpnia na sumie o godz. 11:30.

Zapraszam chętnych do udziału w III Pieszej Pielgrzymce Dekanatu Działoszyńskiego na Jasną Górę. Zapisy przyjmuję w zakrystii po wieczornej Mszy św.  Przy zapisie trzeba podać adres zamieszkania i nr pesel.

Otrzymaliśmy numer 31 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów  wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęści Boże i z serca błogosławię.