10/08/2014 22:26

10.08.2014r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

„Okaż swą łaskę i daj nam zbawienie”. ( Ps. 85  )

W TYGODNIU – w poniedziałek około godz. 18:35 dotrze do naszej parafii Piesza Pielgrzymka Koszalińsko – Kołobrzeska. Jak co roku pielgrzymi proszą o nocleg, ok. 80 osób. Okażmy utrudzonym pielgrzymom staropolską gościnność.  W środę 13 sierpnia o godz. 18:00 odprawimy kolejne już  w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w następującym porządku: Msza św., Różaniec Fatimski i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła przy zapalonych świecach. Do niesienia figury zapraszam Panie z Różańca. W piątek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę o godz. 9:00, 11:30 i 16:00. Na każdej Mszy św. dokonam poświęcenia ziół i kwiatów.

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę  17 sierpnia rozpoczyna się w kościele Nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Nowennę będziemy odmawiali w czasie Mszy św. w miejsce Modlitwy Powszechnej. Zapraszam chętnych do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy przyjmuję w zakrystii i kancelarii parafialnej. Przy zapisie trzeba podać adres zamieszkania i nr pesel oraz uiścić opłatę w wysokości 20 zł. (pakiet pielgrzyma).

W ubiegłą niedzielę po Mszy św. wieczornej (mimo niskiej frekwencji) odbyło się spotkanie z mieszkańcami naszej wspólnoty parafialnej w sprawie dokończenia budowy naszej Kaplicy Przedpogrzebowej. W związku z powyższym podjęliśmy decyzję o jej ukończeniu. Komitet Budowy Kaplicy w tym i w przyszłym tygodniu uda się do domów naszych parafian, którzy zalegają ze składkami. Starajmy się być w domu i nie unikać odpowiedzialności za to, czego podjęliśmy się przed dwoma laty rozpoczynając budowę!