17/08/2014 20:35

17.08.2014r. - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

„O, niewiasto, wielka jest twoja wiara,
niech ci się stanie,  jak chcesz”. ( Mt 15, 28 )

DZISIAJ – rozpoczyna się w kościele Nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Nowennę będziemy odmawiali w czasie Mszy św. w miejsce Modlitwy Powszechnej. Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej na prośbę mieszkańców  ul. Niżankowskiej odbędzie się spotkanie w kościele o godz. 17:00  w związku z przygotowaniem Parafialnych Dożynek. Serdecznie zapraszam!

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w środę – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora kościoła; w czwartek  – wspomnienie Św. Piusa X, Papieża; w piątek  – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;

PRZYPOMINAM – zapraszam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę tych wszystkich z parafian, którzy czują się na siłach, by podołać takiemu wyzwaniu. Zgłoszenia przyjmuję do 22 sierpnia włącznie. 24 sierpnia o godz. 6:30 rano na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona Msza św. na Przeprośnej Górce w Raciszynie.

Otrzymaliśmy numer 33 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów  wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.