24/08/2014 22:34

24.08.2014r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

„Ty jesteś Piotr - Opoka i na tej opoce zbuduję mój Kościół,
a bramy piekielne go nie przemogą” ( Mt 16,18)

DZISIAJ – na Przeprośnej Górce w Raciszynie o godz. 6:30 rano została odprawiona Msza św. na rozpoczęcie III Pielgrzymki Pieszej Dekanatu Działoszyńskiego. Po Mszy św. w grupach pielgrzymi ruszyli ku Jasnej Górze. Cieszę się, że również w tym roku z naszej wspólnoty parafialnej wierni wyruszyli na pielgrzymi szlak, by przedstawić Pani Jasnogórskiej intencje osobiste, rodzinne i parafialne.

W TYGODNIU – we wtorek 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 9:00 i 16:00. Po Mszy św. o godz. 9:00 dokonamy odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. I chociaż jest to normalny dzień pracy, ufam, że nie zabraknie was na Mszy św. w tak wielką uroczystość.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu również przypada: w środę  - wspomnienie Św. Moniki; w czwartek  - wspomnienie Św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła; w piątek  - wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela;

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę w parafii naszej będziemy dziękować Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za tegoroczne plony  ziemi na Mszy św. o godz. 11:30. Uroczystość ta rozpocznie się przy bramie wjazdowej na teren kościoła o godz. 11:15. Serdecznie zapraszam już dziś do tego wspólnego dziękczynienia: KOROWÓD DOŻYNKOWY i wszystkich parafian. Starostami Dożynek będą: Pani Bożena Dymek i Pan Leszek Nowak. Gospodarze Dożynek zapraszają po Mszy św. do stołu wiejskiego przy wejściu do kościoła,  przy którym będzie można skosztować potraw naszego regionu.

W ubiegłym tygodniu przyjechali do mnie Państwo Powązka, nadzorujący przebieg budowy naszej Kaplicy w celu przygotowania budynku do odbioru. Otóż odbierać Kaplicę będą:

Geodeta – mapa inwentaryzacji geodezyjnej;
Kominiarz – protokół kominiarski;
Sanepid – protokół sanitarny;
Elektryk – protokół energetyczny;
Straż – protokół bezpieczeństwa.

Odbiór całościowy i oddanie Kaplicy Przedpogrzebowej do użytku wyniesie ok. 2 000 tys. zł.

Otrzymaliśmy numer 34 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów  wychodząc z kościoła lub w zakrystii.