31/08/2014 20:38

31.08.2014r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Jeśli kto chce pójść za Mną,
 niech się zaprze samego siebie,
 niech weźmie krzyż swój i niech mnie naśladuję” ( Mt 16, 2 )

DZISIAJ – w parafii naszej DOŻYNKI czyli święto dziękczynienia Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za tegoroczne plony ziemi.  Uroczysta Msza św. dziękczynno-błagalna o godz. 11:30. Również dzisiaj po każdej Mszy św. odpowiadając na zarządzenie Ks. Arcybiskupa Wacława Depo, przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek z przeznaczeniem na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku i na Bliskim Wschodzie.

W TYGODNIU – jutro 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2014/2015. Mszę św. odprawimy o godz. 8:00. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Po Mszy św. o godz. 9:00  rozpoczęcie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Szczytach. Zaprasza Pani Dyrektor.

W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota  miesiąca. Spowiedź św. dla praktykujących pierwsze piątki miesiąca i na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie przebiegała w następującym porządku:

godz. 16:30 – dla dzieci Szkoły Podstawowej, klasy III, IV, V i VI;
godz. 17:00 – dla młodzieży gimnazjalnej, klasy I, II i III oraz wszystkich chętnych;

Do stałych  chorych z posługą sakramentalną pojadę w piątek  od godz. 9:00. Również w  piątek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów, a po Mszy św. będą mieli pierwsze spotkanie formacyjne  po wakacjach.  Obecność obowiązkowa!

W sobotę na godz. 18:00 zapraszam członkinie Żywego Różańca na zmianę tajemnic  różańcowych.

PRZYPOMINAM – w ubiegłym tygodniu Komitet Budowy Kaplicy wypłacił drugą i ostatnią ratę za położenie kostki. W poniedziałek Firma „JORG” wykona podbitkę dachu, a następnie przystąpi do położenia tynku strukturalnego z kolorem. Jeśli nie przeszkodzą warunki atmosferyczne to na odpust parafialny prace zostaną ukończone.

Począwszy od września w każdą pierwszą niedzielę miesiąca będziemy zbierać tacę gospodarczo – inwestycyjną na potrzeby kościoła i parafii.

Serdeczne podziękowania kieruję w stronę parafian z ul. Niżankowskiej za piękne przygotowanie DOŻYNEK PARAFIALNYCH. Piękny DOŻYNKOWY WIENIEC, dary i owoce ziemi, stół z potrawami naszego regionu oraz słowa płynące z głębi waszych serc.

Otrzymaliśmy numer 35 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów  wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęści Boże i z serca błogosławię