06/09/2014 22:13

07.09.2014r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Gdy twój brat zgrzeszy przeciw tobie,
 idź i upomnij go w cztery oczy” (Mt 18,15)

DZISIAJ – w pierwszą niedzielę miesiąca, jak zapowiadałem w ubiegłą niedzielę, będziemy zbierać tacę gospodarczo – inwestycyjną na potrzeby kościoła i parafii. Za każdą większą ofiarę złożoną dzisiaj na tę tacę,  składam serdeczne podziękowanie. Niech Bóg wynagrodzi waszą dobroć i hojność!

W TYGODNIU – w poniedziałek 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystą Mszę św. odprawimy  o godz. 18:00. W czwartek 11 września o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. Serdecznie zapraszam.

Wraz z nowym rokiem szkolnym młodzież klasy III Gimnazjum rozpoczyna przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Na pierwszą katechezę zapraszam młodzież w piątek na godz. 18:00, która rozpocznie się Mszą św.

W sobotę 13 września odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00. Po Mszy św. Różaniec fatimski  w intencji ofiarodawców, fundatorów, dobrodziejów naszego kościoła i parafii oraz ich rodzin, następnie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej przy zapalonych świecach. Na zakończenie błogosławieństwo Boże i Apel jasnogórski. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

PRZYPOMINAM – przyszłą niedzielę tj. 14 września 2014 roku będziemy przeżywać w naszej parafii doroczną Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Uroczysta suma odpustowa będzie odprawiona o  godz. 12:00. W czasie Mszy św. poświęcimy ziarno do zasiewu. Serdecznie zapraszam na sumę odpustową: asystę liturgiczną, ministrantów i lektorów; dziewczynki z kl. III i IV do sypania kwiatków; Ochotniczą Straż Pożarną ze Szczytów; Panie z Żywego Różańca, Stowarzyszenie Ligii Kobiet Kreatywnych i wszystkich drogich Parafian oraz gości na nasze wspólne święto!

Kalendarz uroczystości parafialno-duszpasterskich 2014/2015 jest wywieszony w gablocie przed  kościołem i na naszej stronie internetowej parafii.

Otrzymaliśmy  numer 36 naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Zmieniła się szata i zawartość. Można go nabyć u ministrantów  wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.