14/09/2014 17:00

14.09.2014r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

„Gdy zostanę wywyższony nad ziemię,
przyciągnę wszystkich do siebie” ( J 12,32 )

DZISIAJ –  w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12:00 odprawimy uroczystą sumę odpustową, w czasie której poświęcimy ziarno do zasiewu.
Również dzisiaj rozpoczynamy w kościele IV Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Będziemy się modlić za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców. Problematykę wychowania podejmiemy w procesie przygotowania dzieci i młodzieży do przyjęcia Sakramentów świętych.

W TYGODNIU – we wtorek 16 września przypada Dekanalny Dzień Chorych. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w Sanktuarium Męki Pańskiej w Praszce o godz. 11:00. Dojazd we własnym zakresie.
W czwartek 18 września  przypada patronalne święto dzieci i młodzieży z racji św. Stanisława Kostki. Zapraszam na uroczystą Mszę św. o godz. 18:00 dzieci i młodzież naszej parafii. Po Mszy św. dzieci klasy III z rodzicami będą mieli pierwsze spotkanie przygotowujące do Rocznicy I Komunii św.
W  piątek z racji III w miesiącu wrześniu odprawimy Mszę św. o Bożym Miłosierdziu, a po jej zakończeniu wobec Najświętszego Sakramentu odmówimy koronkę do miłosierdzia Bożego.

PRZYPOMINAM – od niedzieli 21 września dzieci i młodzież gimnazjalna będą uczestniczyły na swojej Mszy św. o godz. 9:00. Wracamy do porządku odprawiania tej Mszy św. sprzed wakacji.

Otrzymaliśmy nr 37 naszego katolickiego Tygodnika „Niedziela”. Można go nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęść  Boże i z serca błogosławię.