19/09/2012 21:44

16.09.2012r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ
- rozpoczynamy w kościele II Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Będziemy się modlić za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców. Problematykę wychowania podejmiemy w procesie przygotowania dzieci i młodzieży do przyjęcia Sakramentów świętych. A takie będą miały miejsce w tym tygodniu. Również dzisiaj przypada Dzień środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za dziennikarzy, by w swojej pracy wykazali się rzetelnością i profesjonalizmem. W dniu dzisiejszym zapraszamy wszystkich chętnych parafian na spotkanie w sprawie dalszej budowy naszej Kaplicy Przedpogrzebowej do remizy OSP w Szczytach na godz. 17:30.

W TYGODNIU – we wtorek przypada patronalne święto dzieci i młodzieży z racji św. Stanisława Kostki. Zapraszam na uroczystą Mszę św. o godz. 18:00 dzieci i młodzież naszej parafii. Po Mszy św. dzieci klasy II z rodzicami będą mieli pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia I Komunii św. W czwartek -  wspomnienie św. Męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy. W piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Również w  piątek  zapraszam na godz. 18:00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Katecheza rozpocznie się Mszą św., a po jej zakończeniu – spotkanie organizacyjne. W sobotę na godz. 10:00 zapraszam na spotkanie Ministrantów i Lektorów.

PRZYPOMINAMY - od niedzieli 23 września dzieci i młodzież będą uczestniczyły na swojej Mszy św. o godz. 9:00. Na tej Mszy św. zajmują miejsca nie pod chórem czy na zewnątrz, ale w kościele: dzieci po prawej stronie od samego ołtarza, młodzież po lewej stronie od ołtarza. W takim ustawieniu będą miały wzrokowy kontakt z ołtarzem. W poniedziałki całego roku z wyłączeniem (października, Adwentu, stycznia, Wielkiego Postu, maja) Msze św. będą odprawiane rano o godz. 8:00.  Otrzymaliśmy kolejny nr naszego katolickiego Tygodnika „ Niedziela”. Na uwagę i przeczytanie zasługują dwa ciekawe artykuły na str. 16 i 34.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ - 22 września 2012 r. o godz. 16:30 na placu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytach  - serdecznie zapraszają Państwa do wspólnej zabawy na pikniku z okazji zakończenia lata  : Dyrektor, Nauczyciele, Rada Rodziców, Uczniowie Szkoły i Przedszkola w Szczytach.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęści Boże i z serca błogosławię.