30/09/2012 21:31

30.09.2012r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ
– na Mszy św. o godz. 9:00 dokonamy poświęcenia różańca Najświętszej Maryi Panny jako pierwszej pamiątki dla dzieci z klas II, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej.

W TYGODNIU – od poniedziałku w sprawowaniu liturgii przechodzimy na zimowy porządek nabożeństw. Msze św. odprawiane będą o godz. 17:00. W tym tygodniu rozpoczynamy (od poniedziałku ) odprawiać nabożeństwa różańcowe o godz. 16:30, a w niedzielę o godz. 15:30. Serdecznie zapraszam na te nabożeństwa i do odmawiania różańca w domach a zwłaszcza różańca rodzinnego. Dzieci będą otrzymywały z racji tych nabożeństw specjalne obrazki. Również w  tym tygodniu przypada I – Czwartek - modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, I – Piątek – modlitwy do Serca Pana Jezusa, I – Sobota – akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź św. dla praktykujących pierwsze piątki miesiąca: czwartek – godz. 16:00 – młodzież gimnazjalna, piątek – godz. 16:00 – dzieci szkół podstawowych. W  nadchodzącym  tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, wtorek – św. Aniołów Stróżów, czwartek – św. Franciszka z Asyżu, piątek – św. Faustynę Kowalską. Spotkania formacyjne dla ministrantów i lektorów będą odbywać się cyklicznie raz na dwa tygodnie, rozpoczynamy w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej.

PRZYPOMNIENIE – w przyszłą niedzielę rozpoczniemy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na „Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny”. Z racji trwającego na plebanii remontu wszystkie sprawy kancelaryjne parafian będę przyjmował i załatwiał po wieczornej Mszy św. w zakrystii przez pół godziny w dniach od wtorku do piątku. Do chorego i z pogrzebem w każdej chwili.  Otrzymaliśmy kolejny nr naszego katolickiego Tygodnika „ Niedziela”. Na uwagę i przeczytanie zasługują  artykuły na str. 8, 12, 22 i inne.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.  Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęści Boże i z serca błogosławię.