07/10/2012 11:31

07.10.2012r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – rozpoczynamy w Kościele 68 Tydzień Miłosierdzia”. Przed kościołami po Mszach świętych przeprowadzana jest zbiórka ofiar pieniężnych z przeznaczeniem na cele dobroczynne Caritas Archidiecezji. Z góry dziękuję za wszystkie złożone do puszek ofiary. Od wielu już lat z Tygodniem Miłosierdzia łączymy zbiórkę płodów ziemi i ofiar pieniężnych na Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie. Wiem, że rolników u nas coraz mniej, ale na pewno znajdą się tacy, którzy podzielą się z innymi darami natury  lub złożą na Seminarium ofiarę pieniężną. Proszę Pana Czesława Jurowskiego z ul. Wieluńskiej, aby podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadził taką zbiórkę w najbliższą sobotę t j. 13 października ze starszymi ministrantami, którzy się do niego zgłoszą. A my, to co chcemy ofiarować wystawmy przed bramę swojej posesji. W imieniu Seminarium mówię z góry „Bóg zapłać”!

W TYGODNIU – w czwartek najbliższy rozpocznie się w Kościele „Rok wiary”. Na Mszy wieczornej uroczyście wniesiemy księgę Pisma świętego – źródło naszej wiary. I złożymy wyznanie naszej wiary. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na tę Mszę świętą. W katedrze uroczysta Msza święta o godz. 18.00. W sobotę 13 października odprawimy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy  Mszą św. o godz. 17:00, następnie Różaniec Fatimski i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła przy zapalonych świecach. Dlatego nie będzie w tym dniu nabożeństwa różańcowego o godz. 16: 30. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

PRZYPOMNIENIE – za tydzień 14 października będziemy obchodzić już XII Dzień Papieski pod hasłem: ”Jan Paweł II  -papież rodziny”. W tym dniu  przeprowadzana jest w całej Polsce zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny – pomoc wiernych w kształceniu się zdolnej ale niezamożnej młodzieży. Bądźmy hojni  i na ten cel. W naszym katolickim Tygodniku „ Niedziela” nr 41 na uwagę zasługuje artykuł pt.: „Zwycięstwo Matki Bożej Różańcowej pod Lepanto”. Zapraszam do nabycia i przeczytania.