21/10/2012 10:27

21.10.2012r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

„Syn Człowieczy nie przyszedł aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup  za wielu”

DZISIAJ – dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem: „Głosić wiarę z radością”. W związku z tym jest okazja do głębszej modlitwy w intencji misji świętych i misjonarzy. Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:30 w ramach kazania, dzieci z naszej Szkoły Podstawowej z racji Dnia Papieskiego  przedstawią spektakl pt. „IDĘ DO DOMU OJCA”. W poniedziałek przypada  wspomnienie Bł. Jana Pawła II, Papieża.

PRZYPOMNIENIE – zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Czas porządkowania grobów naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy o utrzymaniu czystości nie tylko przy naszych grobach, ale również na całym cmentarzu, dlatego proszę by wszystkie śmieci wrzucano do, a nie obok kosza. „Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych..." (2 Mach 12,45). Zaprawdę godnym i sprawiedliwym, słusznym i zbawiennym jest modlić się za umarłych, tak, jak modlimy     się za żywych, bo tak jak żywi mogą jeszcze pomóc sami sobie, tak zmarli mogą liczyć jedynie na pomoc żyjących. Przyjmuję na wypominki za naszych bliskich zmarłych. W uroczystość Wszystkich Świętych  odprawimy nie tylko procesję z kościoła na cmentarz z wypominkami jednorazowymi, ale na zakończenie procesji na cmentarzu odprawimy Mszę św.  W związku z tym proszę parafian o przygotowanie na cmentarzu ołtarza do sprawowania Eucharystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęści Boże i z serca błogosławię.