21/10/2012 09:39

14.10.2012r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – obchodzimy XII Dzień Papieski pod hasłem: ”Jan Paweł II  -Papież Rodziny”. W tym dniu  przeprowadzana jest w całej Polsce zbiórka ofiar do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny – pomoc wiernych w kształceniu się zdolnej ale niezamożnej młodzieży.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora kościoła; we wtorek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej; w środę – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w czwartek – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty; w sobotę – wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca odprawimy Mszę św. o Miłosierdziu Bożym.

PRZYPOMNIENIE – w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z naszej Szkoły Podstawowej z racji Dnia Papieskiego  przedstawią spektakl pt. „ IDĘ DO DOMU OJCA”. Serdecznie zapraszam. Serdecznie dziękuję za sprawnie przeprowadzoną zbiórkę płodów ziemi z przeznaczeniem na Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie przez Ochotniczą Straż Pożarną w Szczytach i Pana Wojciecha Bzdaka oraz właścicielowi ciągnika Panu Czesławowi Jurowskiemu. Jak nie trudno zauważyć w naszej Kaplicy Przedpogrzebowej w minionym tygodniu zostały założone drzwi główne i dwoje bocznych. Okna będą wstawione w najbliższym czasie. W imieniu Komitetu Budowy Kaplicy składam serdeczne podziękowania dla tych parafian, którzy złożyli ofiary na ten cel w całości. Zachęcam, by inni uczynili podobnie. Przyjmuję już na wypominki. Otrzymaliśmy kolejny nr naszego katolickiego Tygodnika „ Niedziela”. Na uwagę zasługuję artykuł pt. „ Jakie cuda czyni ksiądz Popiełuszko”. Zachęcam do nabycia i przeczytania.