11/11/2012 11:49

11.11.2012r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz”

DZISIAJ – przeżywamy Święto Niepodległości Polski. W naszych modlitwach polecamy Bogu sprawy naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika; we wtorek – wspomnienie Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w sobotę – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

PRZYPOMNIENIE – w przyszłą niedzielę  18 listopada 2012 roku będziemy gościć w naszej parafii Ks. Biskupa Antoniego Długosza, który przeprowadzi kanoniczną wizytację i udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Program wizytacji jest wywieszony w gablocie przy wejściu do kościoła i na  naszej stronie internetowej. Bardzo proszę parafian o liczny udział szczególnie o godz. 9:00 na rozpoczęcie wizytacji, a o godz. 11:00 przyjedźmy na cmentarz, by z Ks. Biskupem wspólnie się pomodlić za zmarłych księży i spoczywających tam  parafian. Na godz. 12:00 zapraszam kandydatów do Bierzmowania, świadków, rodziców i wszystkich chętnych. W związku z powyższym spowiedź św. dla młodzieży, świadków bierzmowania i wszystkich chętnych chcących skorzystać z tego Sakramentu odbędzie się w sobotę tj. 17 listopada o godz. 9:00. Zwracam się z serdeczną prośbą do parafian o pomoc w uprzątnięciu placu wokół kościoła i kaplicy.
Z postanowienia Kurii Metropolitalnej należy w parafiach przeprowadzić nowe wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich /PRD/. Mają do niej wchodzić trzy grupy parafian: z urzędu, z nominacji proboszcza i wyboru samych parafian. Członkiem PRD mogą być jedynie praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i są znani z nienagannych postaw moralnych. Kandydatów do PRD będzie można zgłaszać do 25 listopada 2012 roku.
Jak wszyscy zdążyli zauważyć w naszej Kaplicy przedpogrzebowej zostały założone drzwi i okna, które zabezpieczają budynek przed deszczem, śniegiem i wiatrem. W związku z tym Komitet Budowy Kaplicy zwraca się za moim pośrednictwem do tych parafian, którzy zalegają ze składką, by uczynili to jak najszybciej, aby sfinalizować wykonane prace.
Zakończyłem generalny remont plebanii, który trwał od 1 lipca do 10 listopada 2012 roku. Tak jak zapowiadałem w lipcu, udało się wygospodarować pomieszczenie i urządzić kancelarię parafialną. Prace przy jej robieniu wykonali panowie z naszej parafii – składam im serdeczne podziękowanie. Remont plebanii i urządzenie kancelarii pochłonęły duże nakłady finansowe. Nowa kancelaria znajduje się poniżej części mieszkalnej plebanii. Wejście do niej  usytuowane jest obok wejścia na plebanię. Już od wtorku właśnie w tym miejscu będę przyjmował parafian, a nie w zakrystii jak do tej pory. Serdecznie zapraszam. Dzisiaj o godz. 17:30 w OSP Szczyty odbędzie się spotkanie Komitetu Budowy Kaplicy Przedpogrzebowej.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – Sołtys naszej społeczności przypomina mieszkańcom, iż 15 listopada 2012r. upływa termin IV – ostatniej raty podatku.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęści Boże i z serca błogosławię.