24/11/2012 19:08

25.11.2012r. - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

„On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie”

DZISIAJ – przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie przed Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Królowi Wszechświata.

W TYGODNIU –  w piątek przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

PRZYPOMNIENIE – w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy rok kościelny. I Niedzielą Adwentu w tym roku rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje, które poprowadzi Ks. Dr  Roman Ceglarek – wykładowca  Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. W niedzielę nauki stanowe, a w poniedziałek spowiedź rekolekcyjna w godzinach dopołudniowych i po południu z uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Również w dzień spowiedzi od godz. 14:00 odwiedzimy z sakramentami świętymi chorych nie mogących przyjść do kościoła. Bardzo proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii parafialnej. Program Rekolekcji jest wywieszony przed wejściem do kościoła i na naszej stronie internetowej. Bardzo proszę, by tak ułożyć swoje zajęcia, aby jak największa liczba parafian skorzystała z tego wyjątkowego czasu łaski, który otrzymujemy w czasie rekolekcji. Serdecznie wszystkich zapraszam!
Zgłaszanie kandydatów do Parafialnej Rady duszpasterskiej upływa w dniu dzisiejszym, dlatego za ławkami na stoliku znajduję się pudełko, do którego można wrzucać kartki z imieniem i nazwiskiem kandydata.  W związku z pojawiającymi się wątpliwościami wśród parafian, a dotyczącymi założonych drzwi i okien w kaplicy przedpogrzebowej, podaję do publicznej wiadomości, że: troje aluminiowych drzwi w tym głównych z szybą ornamentową specjalnie zbrojoną; czworo okien z szybami ornamentowymi, a nie zwykłymi; parapetami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Koszt wynosi : 12.300 zł. ( dwanaście tysięcy trzysta złotych ).

Problem śmieci wrzucanych do śmietników na cmentarzu wraca sprzed kilku lat. Niedopuszczalnym jest fakt, iż wrzucane są do tych pojemników różnego rodzaju śmieci, takie jak: obierki z ziemniaków, stare lenteksy, stare meble itp. Uszanujmy to święte miejsce  i bądźmy czujni.
Serdecznie dziękuję rodzinie jednego z kandydatów do bierzmowania za wygrabienie wszystkich liści wokół kościoła i kaplicy,  ministrantom za wygrabienie na placu przy plebanii oraz Panu Zenonowi za wywiezienie. Dziękuję Rodzicom młodzieży bierzmowanej za udekorowanie kwiatami ołtarza w kościele oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób swoją pracą i posługą przyczynili się do przygotowania tej pięknej kanonicznej wizytacji w naszej parafii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęści Boże i z serca błogosławię.