01/12/2012 19:33

02.12.2012r. - I NIEDZIELA ADWENTU

„Czuwajcie i módlcie się…”

DZISIAJ - rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent ma podwójny charakter: jest radosny, bo czekamy w nim na Boże Narodzenie; ale jest także czasem poważnym, bo przypominamy sobie podczas niego przyjście Chrystusa w chwale na Boży sąd. Dzisiaj również w naszej parafii rozpoczynają się dwudniowe rekolekcje adwentowe. Przeprowadzi je Ks. dr Roman Ceglarek – wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie.  Jutro odprawimy Msze Święte w następujących godzinach: 09.00 (roraty dla dorosłych) i 17.00 (roraty dla  dzieci). Chorych obłożnie w czasie rekolekcji zgłaszamy w zakrystii. Odwiedzimy ich z Sakramentami w poniedziałek o godz. 14:00. Jutro będzie okazja do rekolekcyjnej spowiedzi. Proszę  nie odkładać spowiedzi na ostatnią niedzielę adwentu. Bądźmy w tym zdyscyplinowani! Kto tylko może niech już teraz przystąpi do spowiedzi. Spowiadać będziemy w godzinach: rano od 08.30 i po południu od 16.30.  Weźmy wszyscy chętny udział w rekolekcjach. W poniedziałek ofiary składane na tacę przeznaczone będą dla ks. Rekolekcjonisty za trud głoszenia rekolekcji. Bądźmy hojni i wdzięczni! Już od dziś rozprowadzamy przy parafii świece w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła; za małą świecę: ofiara minimum 5zł, za dużą 12 zł.

W  TYGODNIU - od jutra w dni powszednie będziemy odprawiać Roraty – czyli Msze św.  o Matce Bożej o godz. 17:00. Zachęcam wszystkich, a szczególnie dzieci przed I Komunią św. do pilnego udziału w Roratach. Dzieci niech przychodzą z lampionami i lampkami. Za udział w Roratach, dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki. Każde dziecko niech zrobi samodzielnie lampion, by mogło przystąpić do konkursu pt. „Najpiękniejszy lampion 2012 roku”. Rozstrzygnięcie konkursu na zakończenie rorat. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek oraz pierwszy piątek miesiąca. Ponieważ będziemy po spowiedzi rekolekcyjnej to w I Czwartek odprawimy Mszę św. wotywną o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a w I Piątek o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 9:00 ; 15:00 i 17:00. Jest to patronalne święto młodzieży żeńskiej.

PRZYPOMINAMY - za tydzień we wszystkich polskich kościołach będziemy obchodzić dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Przyjdziemy też temu Kościołowi z pomocą materialną składając ofiary pieniężne do puszek. W przyszłą niedzielę na sumie poświęcę opłatki na stół wigilijny, które będą dostarczone do wszystkich rodzin naszej parafii.

Podaję listę zgłoszonych  kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej:

1. BATOR  ROMAN
2. CIEŚLA  MIROSŁAW
3. DYMEK  BOGDAN
4. JUROWSKA  HALINA
5. LIPIŃSKI  CZESŁAW
6. MALATYŃSKI  PIOTR
7. MORDAL  ANDRZEJ
8. PARADOWSKI  STANISŁAW
9. POSMYK  LESZEK
10. SMOLAREK  ANDRZEJ
11. STPOAREK  ZBIGNIEW
12. WARZYCHA  ZBIGNIEW
13. WRÓBLEWSKI  GRZEGORZ
14. ZALEWSKA  WIESŁAWA
15. ZALEWSKI  ZENON

Za tydzień po każdej Mszy św. będziemy mogli zagłosować. Dlatego bardzo proszę, aby każdy z parafian zabrał ze sobą długopis do zakreślenia na liście swojego kandydata. Krzyż z tabernakulum i patenę w ubiegły poniedziałek oddałem do renowacji.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęści Boże i z serca błogosławię.