08/12/2012 23:44

09.12.2012r. - II NIEDZIELA ADWENTU

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”

DZISIAJ –  we wszystkich polskich kościołach obchodzimy dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Z tej racji przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na potrzeby tego Kościoła. Na sumie poświęcę opłatki na stół wigilijny, które będą roznoszone przez  Panie z Żywego Różańca do wszystkich rodzin naszej parafii. Ofiary składane przy opłatku będą w całości przeznaczone na spłatę remontu plebanii. Panie z Żywego Różańca zapraszam na spotkanie dzisiaj na godz. 15:30. Również dzisiaj po wszystkich Mszach św. będziemy mogli zagłosować i wybrać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Powołana Komisja Wyborcza w skład, której wchodzą: Elżbieta Malatyńska, Jolanta Gadzalińska, Małgorzata Pokrzywińska, Marta Białek, Elżbieta Pokrzywińska, Marzena Sadzisz oraz Paulina Warzecha i Anna Pokrzywińska będą czuwały nad przebiegiem głosowania. Wybieramy jednego lub dwóch na karcie, stawiając przy wybranym nazwisku znak X. Rozprowadzamy świece w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła, ale już tylko małe w cenie 5 zł., duże zostały rozprowadzone w ubiegłą niedzielę.

W  TYGODNIU – msza św. ku czci Matki Bożej tzw. „RORATY”  codziennie o godz. 17:00. Zapraszam w szczególny sposób dzieci z lampionami. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek  –  wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła;

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę rozpoczynają się w Kościele Dni Kwartalne modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9:00 Rodziców dzieci klas II zapraszam na spotkanie dotyczące I Komunii św. Przyjmuję intencje Mszy św.  na nowy rok w kancelarii i zakrystii. Spotkanie formacyjne dla ministrantów w środę o godz. 17:00. Rozprowadzamy kalendarze na rok 2013 w cenie 5 zł. w zakrystii i przed kościołem.

Ogłoszenie natury społecznej - Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn oraz Centrum Badania Słuchu APH-MED. Warszawa, zapraszają mieszkańców na bezpłatne badanie słuchu w dniu 12 grudnia 2012 roku. Miejscem badania będzie Urząd Miasta i Gminy w Działoszynie (Sala Konferencyjna). Plakat wywieszony jest w gablocie przy wejściu do kościoła.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęści Boże i z serca błogosławię.