15/12/2012 21:57

16.12.2012r. - III NIEDZIELA ADWENTU

„Prostujcie drogę Pańską”

DZISIAJ – trzecią niedzielą Adwentu Kościół rozpoczyna Dni Kwartalne modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Po Mszy św. o godz. 9:00 rodzice dzieci klasy II zostaną w kościele na  krótkie spotkanie dotyczące I Komunii św.

W  TYGODNIU – Msza św. ku czci Matki Bożej tzw. „ RORATY” codziennie o godz. 17:00. Rozstrzygnięcie konkursu „ Najpiękniejszy lampion 2012 roku” będzie miało miejsce w piątek po roratach. Ze względu na spowiedź rekolekcyjną w dekanacie Msze św.  roratnie w tych dniach będą odprawione w następującym porządku: w poniedziałek o godz. 16:15; w czwartek o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 15:00.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11:30 dzieci z naszej Szkoły Podstawowej wystawią Jasełka, które wprowadzą nas w Okres Bożego Narodzenia. W imieniu własnym i dzieci serdecznie zapraszam! Zachęcam do nabywania świec w ramach akcji CARITAS, pomocy dzieciom z rodzin ubogich. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.  Zakup takich świec ozdobi świąteczny stół i będzie równocześnie dobrym uczynkiem wobec ubogich.  Nietaktem z naszej strony byłoby to, gdybyśmy musieli zwrócić niesprzedane świece do Caritasu. Rozprowadzamy kalendarze na rok 2013 w cenie 5 zł. w zakrystii i przed kościołem. W piątek o godz. 15:00 przystąpimy do robienia szopki bożonarodzeniowej i ubierania choinek w kościele W ubiegły piątek przywiozłem krzyż po renowacji – koszt 400 zł. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka  pieniężna do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na przeprowadzenie operacji dziecka, które urodziło się z rzadką chorobą artrogrypozą,  jest to przykurcz mięśni i stawów – proszą Rodzice trzyletniego Mateuszka.
W ubiegłą niedzielę dokonaliśmy wyboru kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej, a oto skład :

Z urzędu:
1.
KS. PROBOSZCZ

Z nominacji:
2.
DYMEK  BOŻENA
3. WŁODARCZYK  EWA
4. POKRZYWIŃSKI  KRZYSZTOF
5. POKRZYWIŃSKI  JACEK

Z wyboru:
6.
LIPIŃSKI  CZESŁAW
7. JUROWSKA  HALINA
8. POSMYK  LESZEK
9. WRÓBLEWSKI  GRZEGORZ

Wszystkimi wstrząsną akt profanacji dokonany na Jasnej Górze dnia 9 grudnia 2012 roku. W związku z tym z najnowszym numerem „ Niedzieli” czytelnicy otrzymują kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej z tekstem abp Wacława Depo i przeora Jasnej Góry, wzywającym do ekspiacji za ten czyn.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ – Sołtys zaprasza na zebranie mieszkańców naszej społeczności do remizy OSP Szczyty w środę na godz. 18:00.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia obecnym i całej parafii Szczęści Boże i z serca błogosławię.