22/12/2012 22:00

23.12.2012r. - IV NIEDZIELA ADWENTU

„Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel”

DZISIAJ – na Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z naszej Szkoły Podstawowej wystawią JASEŁKA, które wprowadzą nas w okres Bożego Narodzenia. Również dzisiaj po każdej Mszy św. przeprowadzamy przed kościołem zbiórkę ofiar do puszek z przeznaczeniem na przeprowadzenie operacji dziecka, które urodziło się z  chorobą artrogrypozy. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!

W  TYGODNIU – jutro Wigilia. Zgodnie z tradycją polską wieczorem spożywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Dzielimy się opłatkiem symbolem miłości i dobroci, które to wartości przypominają nam Święta Bożego Narodzenia. Niech to będzie właściwe chrześcijańskie przeżywanie wieczoru wigilijnego: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólny śpiew kolęd. Po wspólnym wieczorze wigilijnym o godz. 24:00 odprawiona zostanie Pasterka, na którą serdecznie  zapraszam – to jest niepowtarzalna uroczystość i niepowtarzalny nastrój. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 24:00 ( Pasterka ); 9:00;  11:30, a w drugi dzień Świąt jak w każdą niedzielę o godz. 9:00; 11:30 i 16:00. Przez cały tydzień trwa Oktawa Bożego Narodzenia: czwartek – św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w piątek – św. Młodzianków,  a w niedzielę – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Są jeszcze do nabycia świece na stół wigilijny, jako świąteczne dzieło pomocy dzieciom. Po świętach 28 grudnia 2012 roku  rozpoczynam wizytę duszpasterską. W czasie wizyty duszpasterskiej z wyjątkiem 31 grudnia I Piątku miesiąca stycznia Msze św. będę odprawiał rano o godz. 7:30.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu od godz. 9:00:

piątek – 28.12.2012
– ul. Niżankowska – od Państwa Dziadak nr 6 do Państwa Patyk nr 40.
sobota – 29.12.2012 – ul. Niżankowska – od Państwa Bzdak nr 42 do Państwa Cieślów nr 68.

Sprzątanie kościoła przy „ kolędzie” składka od rodziny i samotnych po 15 zł. (zgodna). Kalendarze na nowy rok 2013 w cenie 5 zł. można nabyć przed kościołem u ministrantów i w zakrystii.

PRZYPOMINAM – serdecznie dziękuję Paniom z Żywego Różańca za rozniesienie opłatków na stół wigilijny do rodzin naszej parafii. Ofiary złożone z tej racji przez Parafian wyniosły 2.420 zł. Posłużyły one do zapłacenia I raty dla Firmy wykonującej remont na plebanii. Niech Bóg wynagrodzi waszą hojność i dobroć! W ubiegłym tygodniu przywiozłem patenę  po renowacji – koszt 110 zł. Jak nie trudno zauważyć, ogrzewamy kościół. Proszę parafian o pomoc materialną w spłaceniu prądu, bo nim ogrzewamy kościół. Raz w miesiącu w sezonie grzewczym będę prosił parafian o złożenie większej ofiary na tacę na ten cel. W miesiącu grudniu o taką tacę proszę na przyszłą niedzielę tj. 30 grudnia. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie dekoracji świątecznej w kościele i przed nim, a mianowicie:
Panu Arkadiuszowi Paradowskiemu za ofiarowanie i przywiezienie choinek w liczbie 7 sztuk;
Pani Marcie Białek, Rodzicom dzieci klasy II oraz młodzieży za zrobienie szopki i ubranie choinek;
Pewnej rodzinie za ufundowanie światełek LED na choinki przy krzyżu;
Panu Zbigniewowi Zając za zakup i wymianę żarówek przy oświetleniu kościoła na zewnątrz.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ – Ochotnicza Straż Pożarna w Szczytach dziękuje Sponsorom oraz mieszkańcom, którzy zakupili „Kalendarz Strażacki” na rok 2013. Uzyskany dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na mundury galowe dla nowych ochotników straży. Jeszcze raz dziękujemy życząc wszystkim Mieszkańcom zdrowych i wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.  Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytach.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego    tygodnia obecnym i całej parafii Szczęści Boże i z serca błogosławię.