26/01/2013 20:40

27.01.2013r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA

"Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże.
Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

DZISIAJ – z racji ostatniej niedzieli  w miesiącu styczniu ofiary składane na tacę są w całości przeznaczone na zapłacenie prądu za ogrzewanie kościoła. Za każdą większą ofiarę złożoną dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać! Również dzisiaj na sumie o godz. 11:30 nowo powołana i wybrana Duszpasterska Rada Parafialna złoży uroczystą przysięgę.

W  TYGODNIU – w sobotę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 9:00 i 17:00. Jest to jednocześnie I Sobota Miesiąca.  Na Mszach św. poświęcenie gromnic. W ten dzień przypada także Dzień Życia Konsekrowanego – modlitwy za zakony i zgromadzenia. Na Mszy św. o godz. 17:00 poświęcimy świece dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii św. Serdecznie zapraszam Rodziców z dziećmi. W tym tygodniu przypada także I – Piątek Miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16:00. Do chorych z posługą sakramentalną pojadę w piątek – początek od godz. 10:00. W każdy pierwszy piątek miesiąca będę odwiedzał chorych z posługą sakramentalną. Nie możemy ograniczyć naszym chorym i starszym wiekiem dostępu do Sakramentów św. Bardzo proszę o zgłoszenie ich w zakrystii lub w kancelarii. Nie bójmy się! Sakrament chorych ma na celu umocnić i podnieść na duchu chorego. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora kościoła, czwartek – św. Jana Bosko, kapłana.

PRZYPOMINAM – w przyszłą niedzielę z racji pierwszej w miesiącu lutym zapraszam wszystkie Róże Różańca św. na zmianę tajemnic różańcowych na godz. 15:30.  We wtorek 5 lutego 2013 roku o godz. 15:30 Firma „ IMPRESJA” przyjedzie do naszej parafii, by dokonać pomiaru dzieci z klasy II do strojów komunijnych. Serdecznie zapraszam Rodziców z dziećmi. Nasz katolicki Tygodnik „ Niedziela” można nabyć u ministrantów wychodząc z kościoła lub w zakrystii.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.