02/02/2013 20:50

03.02.2013r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

„Żaden prorok nie jest mile widziany w swo­jej ojczyźnie”

DZISIAJ -
z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszam wszystkie Róże Różańca św. na zmianę tajemnic różańcowych na godz. 15:30.

W  TYGODNIU - w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:

- we wtorek -  wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
- w środę – wspomnienie Św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;

--- We wtorek 5 lutego 2013 roku o godz. 15:30 Firma „IMPRESJA” przyjedzie do naszej parafii, by dokonać pomiaru dzieci z klasy II do strojów komunijnych. Serdecznie zapraszam Rodziców z dziećmi.

--- W tym tygodniu przypada także I – Czwartek Miesiąca. Odprawimy Mszę św. wotywną o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po komunii św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy stosowne do tego dnia modlitwy.

PRZYPOMINAM – Od przyszłej niedzieli na początku  Mszy św. o godz. 11:30 będę dokonywał aspersji wiernych czyli pokropienia wodą święconą. Sprawowanie takiej czynności duszpasterskiej wypracowaliśmy na pierwszym posiedzeniu Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

--- Za tydzień tj. 10 lutego 2013 roku, w ramach XXI Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez katolicki ruch dobroczynny „BETEL”

--- PREKANA czyli katecheza dla katolickich narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa odbędzie się w parafii p. w. Bł. Michała Kozala w Działoszynie:

17. III. 2013 – godz. 14:30
24. III. 2013 – godz. 14:30

--- Otrzymaliśmy kolejny numer naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”, który w większości poświęcony jest osobie Ks. Prymasa Kard. Józefa Glempa, zmarłego w ubiegłym tygodniu. Zachęcam do nabycia.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na pracę całego tygodnia, obecnym i całej parafii Szczęść Boże i z serca błogosławię.